Wuhan Koronavirüsü: Veriler, Haberler ve Bilgiler MOD APK 1.0

Wuhan Koronavirüsü: Veriler, Haberler ve Bilgiler MOD APK 1.0

App Information of Wuhan Koronavirüsü: Veriler, Haberler ve Bilgiler for android

App Name Wuhan Koronavirüsü: Veriler, Haberler ve Bilgiler
Package Name com.ast.wuhanvirustracker
Version 1.0
Rating ( 5 )
Size
Requirement 5.1 and up
Updated 2020-02-22
Installs 50+

Description of Wuhan Koronavirüsü: Veriler, Haberler ve Bilgiler (MOD, Unlimited Money) on android

Wuhan Koronavirüsü hakkında güncel veriler, haberler ve faydalı bilgiler bu uygulamada

Wuhan koronavirüs salgını, 2019 sonlarında, Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Wuhan’da çeşitli hastaların belirli bir neden olmaksızın gelişen ve tedavi ile aşılara cevap vermeyen bir zatürre görülmesi üzerine SARS-CoV-2 olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs teşhis edildi. Kişiden kişiye bulaşabilen virüsün bulaşma oranı 2020 Ocak ortasında büyüme gösterdi.İlerleyen zamanlarda Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik’te yer alan çeşitli ülkelerde yaşanan virüs vakaları rapor edilmeye başlandı. Virüs ile temastan semptomların oluşmasına kadar geçen sürenin 2 ile 14 gün sürdüğü hastalıkta, virüsün belirtiler ortaya çıkmadan önce de bulaşıcı olduğuna dair bazı kesin olmayan kanıtlar bulunmaktadır. Hastalık semptomları arasında yüksek ateş, öksürme ve nefes almada güçlük bulunmakta olup virüs ölüme sebep olabilmektedir.

Bulaşma

Virüs insandan insana, havada veya yüzeylerde bulunan, virüs içeren damlacıkların nefes yoluyla vücuda girmesiyle bulaşmaktadır.[79] Hastalığın herhangi bir belirti göstermeden de insandan insana bulaşabileceğine dair bulgular mevcuttur, örneğin Almanya’daki ilk bulaşma olayı bu şekilde gerçekleşmiştir. Bunun gibi belirti göstermeden bulaşma vakalarının salgının yayılmasında ne kadar rol oynadığı bilinmemektedir, eğer oynadığı rol büyükse bu salgının kontrol edilmesini zorlaştıracaktır.

Belirtiler

Hastalık, 2-14 gün süren bir kuluçka süresinden sonra birden başlayan yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı ile karakterlidir. Bazı hastalarda boğaz ağrısı ve burun akıntısı da görülmüştür. Hastalık genellikle orta-ağır bir klinik seyir göstermektedir. Hastalığın komplikasyonları ağır pnömoni, septik şok, akut respiratuvar distres sendromu (ARDS), çoklu organ yetmezliği ve ölüm olarak duyurulmuştur.

Korunma Yöntemleri

2019-nCoV’un şu anda etkili bir ilaç tedavisi veya aşısı yoktur, ancak geliştirme çabaları devam ediyor. Semptomları, diğerleri arasında, “grip benzeri” olarak tanımlanan ateş, nefes alma güçlükleri ve öksürük içerir. Enfeksiyonu önlemek için WHO, “düzenli el yıkama, öksürme ve hapşırma sırasında ağız ve burnu örtme ….[ve] solunum yolu hastalığı belirtileri (öksürme ve hapşırma gibi) gösteren herhangi biriyle yakın temastan kaçınmayı öneriyor. Genel insan koronavirüsleri için spesifik bir tedavi olmamasına rağmen ABD, CDC’si, virüs bulaşmış bir kişinin düzenli grip ilaçları alarak, sıvı tüketerek ve dinlenerek semptomlarını hafifletebileceği konusunda genel öneriler sunmaktadır. Bazı ülkeler, özellikle anakara Çin’i ziyaret ettiyse, insanların grip benzeri semptomları doktorlarına bildirmelerini istemektedir.
Current data, news and useful information about the Wuhan Coronavirus in this application

The Wuhan coronavirus outbreak was diagnosed in late 2019, in Wuhan, the capital of the Hubei region of China, a new coronavirus called SARS-CoV-2 was diagnosed when a variety of patients developed for no apparent reason and did not respond to treatment and vaccines. The transmission rate of the virus, which can be transmitted from person to person, has grown in mid-January 2020. In the future, cases of virus occuring in various countries in Europe, North America and Asia-Pacific started to be reported. There is some uncertain evidence that the virus is infectious even before symptoms appear, with the duration from contact with the virus to the occurrence of symptoms, 2 to 14 days. Disease symptoms include high fever, coughing and difficulty breathing, and the virus can cause death.

Infection

The virus is transmitted from person to person, by airborne or droplets on the surface, containing virus-containing droplets. [79] There are findings that the disease can be transmitted from person to person without any symptoms, for example, the first contagion occurred in Germany. It is not known how many cases of transmission without the symptoms like this play the spread of the epidemic, if the role it plays is large, it will make it difficult to control the epidemic.

symptoms

The disease is characterized by high fever, cough and shortness of breath that suddenly begins after an incubation period of 2-14 days. Some patients also had sore throat and runny nose. The disease generally shows a moderate to severe clinical course. Complications of the disease have been reported as severe pneumonia, septic shock, acute respiratory distress syndrome (ARDS), multiple organ failure and death.

Prevention Methods

2019-nCoV currently does not have an effective drug treatment or vaccine, but development efforts continue. Its symptoms include, among others, fever, breathing difficulties and cough, described as “flu-like”. To prevent infection, WHO recommends “avoiding close contact with anyone who shows signs of mouth disease (such as coughing and sneezing) during regular hand washing, coughing, and sneezing. A specific treatment for general human coronaviruses. Although it is not available, the U.S. offers general advice that a person infected with the virus can alleviate their symptoms by taking regular flu medications, consuming fluids, and resting.
Wuhan Koranavirüsü güncel veriler, haberler ve bilgiler